O pálenici o objemu 300l

V pálenici je možnost příjemného posezení u destilace

Pěstitelská pálenice slouží k výrobě destilátů z různých druhů zkvašeného ovoce, případně z vína. Tato pálenice je navržena v nové koncepci monoblokového systému, tj. destilace i rektifikace se provádí v jediném kotli s rektifikační nástavbou. Nástavba se skládá ze zesilovacího dílu, deflegmátoru a katalyzátoru z mědi.

Pálenice má moderní design, provedení je měděné a nerezové. Spodní varná část kotle, vnitřní části deflegmátoru a vestavby jsou taktéž měděné. Doprava kvasů do destilačního kotle je řešena vakuovým čerpáním přes předlohovou nádrž umístěnou nad kotlem. Tato předloha je vybavena topným registrem k předehřívání kvasů odpadní oteplenou vodou z pálenice.

Výhody jednokotlového systému pálenice:

Na této pálenici lze získat velmi kvalitní aromatický destilát o průměrné lihovitosti 60 – 70 % obj. a.a..
Kvalitu destilátu lze ovlivnit vyřazováním jednotlivých pater v zesilovacím dílu z činnosti a dále využitím funkce deflegmátoru.
Tímto způsobem je možné řídit stupňovitost destilátu i další charakteristické chuťové a aromatické vlastnosti. Díky nové technologii je Vaše pálenka třikrát destilovaná s minimálním obsahem methylalkoholu (4 gramy na 1 l 100% alkoholu).

© Copyright 2014 made by František Broža